Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Hlavní stránka > Novinky > Co (možná) nevíte o bezpečnostních dveřích

Co (možná) nevíte o bezpečnostních dveříchVstupujete domů dveřmi, které vás před zloději, hlukem ani průvanem neochrání? Určitě je načase vyměnit je za moderní bezpečnostní model. Co byste měli vědět, než začnete s výběrem? Tady je rekapitulace toho nejdůležitějšího.

Nové dveře = nové zárubně i práh

Určitě nestačí vzít vchodové bezpečnostní dveře a vsadit je do pantů. Dveře musí dokonale těsnit, protože jen tak budou plnit svoji ochrannou a také tepelně-izolační úlohu. Proto by vám firma měla spolu s dveřmi dodat i zárubně a práh, které je potřeba také vyměnit.

Montáž obsahuje i zednické práce

Nejlepší je, když dodávku i montáž bezpečnostních dveří provádí stejná firma. Její pracovníci by měli zajistit i všechny zednické práce související s výměnou zárubní a nové dveře doladit tak, aby pěkně seděly. A dát při tom všem pozor, aby vám neponičili podlahu. 

Za 1 den je hotovo

Obáváte se stavebních prací, které souvisí s výměnou zárubní? Není důvod, nejde o žádnou velkou akci. Našim lidem zabere instalace nových dveří nejdéle jeden den. Všechen nepořádek samozřejmě uklidíme a odvezeme i vaše staré dveře.

Bezpečnost? Nejen kvalitní zámek

Dnešní dveře obsahují celou řadu bezpečnostních prvků. Samozřejmě mají dva (některé i tři) na sobě nezávislé zámky, ale to zdaleka nestačí. Jejich součástí jsou např. trny, které zabraňují vysazení z pantů, dveře jsou odolné i proti vylomení nebo odvrtání zámku a dalším útokům.

Dvojité těsnění

Kromě zlodějů vás dveře musí ochránit proti hluku a únikům tepla. Jak už bylo řečeno, pomůže k tomu to, že hezky zapadnou do zárubní, ale také kvalitní těsnění. My doporučujeme těsnění dvojité a dveře, které dodáváme, takové těsnění mají.

Dveře chrání i před požárem

Tím ale funkce, které moderní dveře plní, nekončí. Měly by mít také protipožární vlastnosti. Součástí takových dveří je samozhášecí polystyren a většinou také protipožární páska, která v případě požáru napění a zabrání tak tomu, aby se oheň šířil dál. 

Investujte, kolik můžete

Bezpečnostní dveře do bytu nebo domu, to je investice na mnoho let. Máte omezený rozpočet a vaše staré dveře už definitivně dosloužily? Nabídneme vám levnější variantu, která splňuje všechny základní parametry. Stejně tak u nás ale koupíte dveře, které podléhají těm nejpřísnějším normám.

Kontaktujte nás, poradíme, jaké dveře budou nejlepší právě pro vás.

Spolupracujeme s těmi nejlepšími

Jsme obchodním partnerem společnosti HT Dveře s.r.o., která nabízí bezpečnostní bytové dveře a bezpečnostní dveře do rodinných domů. Ty z vašeho domova udělají ještě bezpečnější místo pro celou rodinu a zajistí maximální tepelně-izolační a protihlukové vlastnosti.