Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Hlavní stránka > Novinky > Jak převzít plastová okna? A co je důvod k reklamaci?

Jak převzít plastová okna? A co je důvod k reklamaci?Od nových plastových oken očekáváte, že ušetří teplo, budou dobře izolovat hluk a snadno se otevírat nebo udržovat. Co když s nimi ale nejste po montáži spokojeni? Jak nová plastová okna správně převzít? A co je důvodem k reklamaci?

Výměna plastových oken končí tím, že po jejich montáži strnete ochrannou pásku z rámů a křídel oken a práci od realizační firmy převezmete. Ačkoli výměnu oken svěříte do rukou odborníků, může se stát, že s plastovým oknem nebude něco v pořádku. V takových případech využijte reklamaci.

Převzetí plastových oken

Při montáži nových oken ve vašem domě nebo bytě buďte přítomní. Sledujte, jak probíhá vyjmutí starých oken a osazení nových. Po skončení prací projděte okno po okně, vyzkoušejte si, zda se dobře otvírají, a sledujte, zda nikde nezůstala žádná škvírka bez izolační pěny. Zkontrolujte, jestli jsou okna osazená rovně a práce je provedená čistě. Pokud s provedením montáže nesouhlasíte, můžete ji reklamovat.

Důvody pro reklamaci oken

Kolem špatně osazeného okna může kondenzovat vlhkost, což v důsledku vede ke vzniku plísní. Můžete zjistit, že klika u okna nepracuje správně nebo že okenice dobře nedoléhá k rámu. Na okna i na jejich montáž můžete uplatnit reklamaci, a to po celou dobu záruční lhůty.

Jak reklamace oken probíhá?

Po nahlášení reklamace k vám přijede technik, který situaci posoudí a navrhne vám řešení. V případě oprávněné reklamace bude napraveno například osazení oken nebo bude provedena oprava samotných plastových oken. Důležité je sepsání takzvaného reklamačního protokolu, ve kterém budou uvedeny důvody reklamace. Dohodnete si také postup a termín nápravy.

O plastová okna se starejte

Abyste nová plastová okna udrželi ve skvělé kondici a prodloužili jejich životnost, starejte se o ně správně. Výhodou plastových oken je, že potřebují jen minimální údržbu, aby si zachovaly svůj vzhled a funkčnost po celá desetiletí. Nemusíte je znovu lakovat nebo natírat, na rozdíl od dřevěných oken. K jejich údržbě stačí běžné čisticí prostředky zředěné vodou a občasné seřízení a promazání kování či kontrola odvodňovacích kanálků.

Přečtěte si, jak o plastová okna správně pečovat.