Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Hlavní stránka > Novinky > Jak seřídit plastové vchodové dveře

Jak seřídit plastové vchodové dveřePlastové vchodové dveře patří bezesporu k běžnému vybavení mnohých domácností u nás. Ty naše jsou zhotovovány z masivních profilů vyztužených pozinkovanými profily. Používáme tedy vysoce kvalitní materiály, které z našich dveří dělají dokonalé vybavení vašich domů.

Chcete-li, aby vaše vchodové dveře správně plnily svou funkci a vydržely vám tak opravdu dlouho, je dobré vědět, jak se o ně starat. Největší důraz budete muset čas od času klást na jejich správné seřízení. To se může zdát jako těžký úkol, který byste raději svěřili do rukou odborníkům. Vězte však, že s naším jednoduchým návodem se o své vchodové dveře budete umět postarat zcela sami.

Co vše k seřízení plastových vchodových dveří potřebujete?

Nemusíte se obávat složitých postupů, volání servisních pracovníků apod. Jak seřídit plastové dveře je zcela jednoduché a poradí si s tím téměř každý. K samotnému seřízení plastových dveří vám postačí jeden pouhý imbusový klíč a trocha toho času a trpělivosti. Důležité je rovněž znát, jaký typ dveřních závěsů vaše dveře mají, podle toho se postup na seřízení dveří různě liší. My naše plastové vchodové dveře dodáváme s dveřními závěsy značky Roto.

Jak dveřní závěsy Roto seřídit?

Než se sami pustíte do seřizování pantů vchodových dveří, je důležité si říci několik základních pravidel, která je potřeba dodržovat při každém seřizování.

 • Pamatujte si směr, do kterého otáčíte imbusem. Jedním směrem vždy dveře přitahujete k pantům, druhým je odtahujete. Je proto důležité, abyste u každého pantu otáčeli šroubem stejným směrem. V opačném případě ke správnému seřízení dveří nejspíš nikdy nedospějete.
 • Vždy je potřeba utáhnout, resp. povolit šrouby u více pantů, nejen u jednoho. Např. pokud vám dveře nedoléhají v horní části dveří, povolte nejprve šroub u horního pantu a poté i šroub prostřední. Tento postup opakujte, dokud nezískáte požadovanou polohu dveří. Pokud byste pracovali pouze s jedním šroubem, může dojít k nenávratnému prohnutí dveří!

Při dodržování těchto zásad se pusťte do následujícího postupu k seřízení dveří:

 1. Sundejte plastovou krytku dveří
 2. Sejměte boční krytku pro imbus
  - V tomto místě budete seřizovat dveře horizontálně.
 3. Po sundání krytky se objeví stupnice
  - Pomocí imbusu nastavte dveře tak, aby mezi zárubněmi a hranou dveří vznikla spára, pro náš typ dveří je žádoucí přibližně mezera o velikosti 6 mm.
  - V případě, že máte zárubně osazeny správně, bude ryska u všech pantů v přibližně stejné poloze.
 4. Seřiďte přítlak dveří
  - Ten seřizujete šroubem umístěným ze shora pantů.
  - Při tomto kroku dejte pozor, aby se přílišným tlakem neničilo těsnění kolem dveří a aby nedocházelo k průniku vzduchu kolem zárubní.
 5. Seřiďte dveře vertikálně
  - Tímto směrem se dveřní závěsy seřizují šroubem umístěným zespoda.
 6. Jakmile dosáhnete správného seřízení dveří, vraťte zpět všechny plastové krytky.

Seřizování plastových dveří není činností fyzicky náročnou, ale o to více je potřeba postupovat s velkým citem a trpělivostí. Myslete rovněž na to, že se vám dveřní závěsy nepodaří seřídit ihned napoprvé správně. Bude potřeba více vašich pokusů. Věříme ale, že námi uvedený postup vám práci přece jen o něco usnadní a urychlí.