Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Hlavní stránka > Novinky > Jak vybrat plastová okna?

Jak vybrat plastová okna?Kolik zvolit komor? Jaké těsnění? Jakou vybrat vestavnou hloubku? Existuje několik druhů materiálu? Pokud přemýšlíte nad novými plastovými okny, podobné otázky jste si určitě položily. Nová okna nekupujete jen na jednu sezónu, proto se vyplatí neuspěchat výběr. V následujícím článku Vám poradíme, na co se při výběru plastových oken zaměřit.

Jaké jsou vůbec výhody plastových oken?

  • Absolutně nenáročná údržba
  • Výborná tepelná izolace
  • Odolnost vůči venkovním podmínkám
  • Certifikovaná průvzdušnost a vodotěsnost
  • Lze je nechat potáhnout fólií, která imituje dřevo

Na co si dát pozor při výběru plastových oken?

Zkontrolujte si počet komor

Kvalitní plastová okna by měla mít pět a více komor. Nejekonomičtější variantou jsou pětikomorová okna. Nejlepší okna v poměru cena-výkon jsou šestikomorová. Mercedesem mezi okny můžeme potom nazvat osmikomorová okna, která mají skvělé tepelně-izolační vlastnosti. Samozřejmě tomu odpovídající je i cena.

Zjistěte si optimální vestavnou hloubku

Tloušťka okenního profilu měřená z interiéru do exteriéru je velmi podstatným faktorem při výběru oken. Úplným základem je pětikomorový okenní profil s hloubkou minimálně 70 mm. Vyšší hloubka lépe izoluje. Doporučujeme šestikomorové profily při stavební hloubce minimálně 76 mm.

Dvojsklo nebo trojsklo?

Chcete lepší tepelnou izolaci? Zamezit mlžení oken v místnosti, nebo zabránit takzvanému „táhnutí od oken“? V tom případě si vyberte trojsklo. Dvojsklo je zase lehčí, nezatěžuje tolik okenní rám a má vyšší tepelný zisk.

Zeptejte se na počet těsnění v rámu

Počet těsnění v rámu je zásadní jednak proto, aby vám do místnosti nezatékalo, tak také z důvodu profukování studeného vzduchu. Rozhodně tedy vždy požadujte minimálně trojí těsnění.

Nevýhodou plastových oken může být možná vyšší pořizovací cena a nutnost pravidelného větrání a seřizování. Záleží na Vás, co od nových oken očekáváte. Potřebujete s výběrem poradit? Kontaktujte nás, nebo se zastavte v naší prodejně.