Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Hlavní stránka > Novinky > Jaké zvolit bezpečnostní dveře do paneláku?

Jaké zvolit bezpečnostní dveře do paneláku?Výběr bezpečnostních dveří do bytu rozhodně nepodceňujte. Právě vchodové dveře Vás ochrání před nezvanými návštěvami nebo požárem. Kvalitní bezpečnostní dveře dokážou eliminovat i zápach či hluk. Přečtěte si, jak vybrat ty nejbezpečnější vchodové dveře a jaká jsou základní pravidla zabezpečení.

Do paneláku vždy bytové dveře

Do panelákových bytů vybírejte zásadně bytové dveře, nikoliv vchodové. Mají totiž diametrálně rozdílné vlastnosti, především v protipožárních parametrech. Bytové vchodové dveře musí splňovat požární odolnost EI 30, EW 30*.

Bezpečností prvky jsou neméně důležité

Na trhu seženete dveře v několika bezpečnostních kategorií. Ty, které odolají zlodějům, jsou ve III. a IV. bezpečnostní kategorii. Dveře ve III. bezpečnostní kategorii disponují mnoha jistícími body, pevnou jeklovou kostrou, oboustranným celoplošným plechováním, zesílenou ochranou zámku, oboustranným celoplošným plechováním a dalšími ochrannými prvky.

Jaká jsou základní pravidla zabezpečení bytu?

  • Zamykejte dveře a zavírejte okna
  • Zamykejte i v případě, že jste doma. Používejte i přídavný zámek
  • Pokud odjedete na dovolenou, nezatahujte závěsy, ani rolety
  • Řekněte sousedům, aby Vám vybírali poštovní schránku
  • Nechlubte se na sociálních sítích, že jedete na dovolenou
  • Nenechávejte klíče pod rohožkou

Nezapomínejte na zabezpečení oken

Při zabezpečení bytu nezapomeňte na okna. Ideálně na ně nalepte bezpečnostní fólii, nebo rovnou vyberte okna s bezpečnostním sklem. Nevyplatí se šetřit ani na vhodném elektronickém zabezpečovacím systému. Kontaktujte nás. Rádi Vám se vším poradíme.