Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Hlavní stránka > Novinky > Montáž plastových oken

Montáž plastových okenJak postupovat při výměně plastových oken?

Sebemenší chyba nebo nepřesnost při montáži plastových oken se podepíše na výsledku rekonstrukce. A místo 40 procent energie ušetříte třeba jen 25 procent. Ohlídejte si proto výměnu plastových oken a jejich správnou montáž.

7 základních kroků při montáži plastových oken

Demontáž starého okna

Dosluhující okno musí ven. Někdy ho lze vyjmout bez poškození zdi, jindy je nutné staré okno vybourat. Už v této fázi je třeba myslet na takzvané připojovací spáry. Stačí asi 10 až 25 mm široká mezera, která se vyplňuje izolační pěnou nebo páskou.

Kontrola nového okna

Před montáží nové plastové okno zkontrolujte. Prohlédněte spoje rámu, přeměřte úhlopříčky a geometrickou přesnost. Na obvod rámu nalepte vnitřní parotěsnou fólii.

Příprava a vyrovnání okna

Když okno do otvoru vložíte, podložte ho dřevěnými podložkami nebo vzduchovými klíny a vyrovnejte ho v osách. Zkontrolujte polohu a usazení okna. Soustřeďte se na maximální míru přesnosti.

Dbejte na upevnění okna

Když je okno vyrovnané, upevněte ho. Kotvit můžete různými způsoby, využít lze kotvící šrouby nebo pásové kotvy. Záleží na typu ostění. Důležité je dbát na správné umístění kotvících prvků a přesné vrtání.

Utěsnění připojovací spáry

Očistěte zdi, které přiléhají k rámu a navlhčete je, abyste mohli snadno aplikovat těsnící pěnu. Posléze zbytky pěny opatrně seřízněte. Pokračujte nalepením parotěsných a paropropustných pásek, které ochrání izolační pěnu.

Osazení parapetů

Parotěsnou fólii by neměly porušit parapety. Hloubku vnitřního parapetu zvolte tak, aby výrazně nepřesahoval radiátor umístěný pod oknem. Správně osazený parapet musí zajistit dostatečnou tepelnou izolaci.

Odstranění ochranných fólií

Až okolí plastových oken vymalujete a vše bude hotovo, teprve poté strhněte ochranné pásky z rámů a křídel oken. Nenechávejte je tam déle než tři měsíce, poté už mohou jít špatně odstranit.

Plánujete pořídit nová okna? Neváhejte nás kontaktovat, rádi se vším poradíme.