Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Hlavní stránka > Novinky > Chcete ušetřit a cítit se lépe? Pořiďte si venkovní rolety

Chcete ušetřit a cítit se lépe? Pořiďte si venkovní roletyTo, že vás venkovní rolety ochrání před slunečními paprsky, je jasné. Víte ale, že mají celou řadu dalších užitečných vlastností?

Méně peněz za energie

Kromě světla totiž rolety zachytí i teplo. Díky tomu je v místnosti v létě příjemněji, a pokud máte klimatizaci, budete ji pouštět méně nebo vůbec. Ušetříte ale i v zimě. Rolety zároveň fungují jako izolace a snižují náklady na vytápění.

Více komfortu i bezpečí

Navíc dokáží úplně zatemnit místnost, což oceníte hlavně v ložnici. Stažená roleta také chrání před hlukem a ještě odrazuje zloděje. Z okna se totiž nedá jen tak jednoduše strhnout, a tak je pravděpodobné, že si lupič „návštěvu“ u vás rozmyslí. Rolety jsou i hezkým designovým prvkem – nabídka barev i dekorů je obrovská.

Rolety, přes které je vidět

Jestliže vám vadí, že přes klasické pevné rolety není vidět, zauvažujte o venkovních žaluziích nebo zvolte screenové rolety. Ty tvoří lehká látková clona, která se prodává i v dírkované variantě. Uvidíte ven, i tak ale roleta v létě zachytí velkou část světla i tepla. V zimě tato perforovaná látka pochopitelně neizoluje a bezpečnostní funkci také nemá.

Praktické informace

  • Venkovní rolety se dělí na 2 skupiny: Nadokenní rolety jsou spojené s oknem a instalují se proto během stavby nebo rekonstrukce, a předokenní rolety, které se mohou instalovat kdykoli.
  • Klasické rolety na okna se vyrábí z kvalitního hliníku nebo plastu a mohou být vyplněné PUR pěnou. Jejich izolační schopnosti jsou pak ještě vyšší.
  • Montáž určitě nechte na odbornících.
  • Ovládání může být elektrické ruční, dálkové anebo centrální, což využijete, pokud máte všechna okna na stejnou světovou stranu.

POPTAT ROLETY