Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Hlavní stránka > Novinky > Žaluzie: kdy je dát dovnitř a kdy raději ven?

Žaluzie: kdy je dát dovnitř a kdy raději ven?Pořizujete si žaluzie a váháte, zda zvolit interiérové nebo venkovní? Poradíme vám, jaké jsou výhody a nevýhody obou těchto variant.

Vnitřní žaluzie

Výhody

Největším plusem je dostupná cena a právě díky ní jsou klasické okenní žaluzie v domácnostech tolik rozšířené. Navíc jde o jednoduché a rychlé řešení, kdy montáž zvládne odborná firma za několik hodin. Vyberete si z mnoha barev, takže žaluzie mohou zároveň oživit celý interiér.

Nevýhody

Do místnosti vám sice nebude pražit, před vedrem vás ale žaluzie neochrání. Teplo se logicky zachytí až ve chvíli, kdy projde sklem. Dostane se tedy do místnosti a zvýší teplotu uvnitř.

Venkovní žaluzie

Výhody

Poradí si nejen se světlem, ale i s teplem, takže až vypuknou vedra, bude v interiéru o poznání snesitelněji. Navíc v létě, když je slunce vysoko, můžete nechat lamely otevřené – i tak totiž dokáží odstínit přímé sluneční paprsky. Dalším plusem je velká nabídka barev i dekorů, takže žaluzie mohou být nenápadné, ale i výrazné.

Nevýhody

Nejsou tak bytelné jako venkovní rolety. Pokud tedy chcete ochránit nejen před paprsky, ale i před hlukem a zloději a k tomu ještě snížit náklady na vytápění, budou vám právě venkovní rolety vyhovovat víc.

Praktické informace

  • Vnitřní žaluzie se dělí na vodorovné a svislé. Horizontální žaluzie jsou nejčastější volbou do plastových oken. Vertikální žaluzie krásně zastíní i velké prosklené plochy a hodí se tak např. na francouzská okna apod.
  • Na velké plochy, ať už v domácnostech nebo v kancelářích a obchodech, se mohou instalovat i venkovní žaluzie.

POPTAT ŽALUZIE