Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Hlavní stránka > Péče a údržba > Péče a údržba oken

Péče a údržba oken

Jak správně pečovat o plastová okna?

Plastová okna snižují energetickou náročnost staveb. Pokud chcete, aby dobře bránila únikům tepla, zaslouží si jednou až dvakrát ročně nezbytnou péči. Při dodržení několika základních kroků Vám plastová okna vydrží přes padesát let. V následujícím článku zjistíte, jak na to.

Pozor na nečistoty, které UV záření zapeče do rámu okna

V první řadě, maximálně do tří měsíců od instalace, strhněte ochranné pásky a zbavte rámy oken od zbytků malty či malby. Následně pravidelně, nejméně dvakrát do roka, myjte rámy. Pyl, prach a jiné nečistoty, které létají vzduchem, ulpívají na povrchu a UV záření je doslova zapéká do rámů. Čím déle je necháte být, tím pracnější bude jejich odstranění.

Jednou až dvakrát ročně dotáhněte kliky

Nezapomeňte také dotáhnout uvolněné kličky a úchyty. Kování také pravidelně ošetřujte. Chráníte tak okna před předčasným opotřebením a zachováváte pohyblivost funkčních dílů pro lehký chod kování. Při mytí kování nepoužívejte žádné prostředky obsahující kyseliny, zásady a abrazivní látky.

Na kování nenanášejte žádné nátěrové hmoty

Výhodou plastových oken je fakt, že se nemusejí natírat. Pokud se rozhodnete, že bíla barva oken nejde k fasádě a přetřete je na černo, může to být důvodem k zamítnutí případné reklamace. Když natřete bílý profil tmavou barvou, bude profil automaticky náchylnější k tepelné roztažnosti.

Kdy plastové okno vyžaduje seřízení?

Správně seřízené okno přesahuje hranu okenního rámu stejně na všech stranách a se svislou hranou je rovnoběžné. Pokud má plastové okno dobře těsnit, ale zároveň má jít snadno zavřít, je nutné správné nastavení přítlaku. Toho docílíme pootočením excentrického čepu na svislé hraně okenního křídla.

Návod k obsluze a údržbě plastových oken a dveří

Zakoupili jste prvotřídní výrobek, odpovídajících mezinárodně uznávaným značkám jakosti. Plastová okna a dveře byly vyrobena s největší péčí moderními technologiemi v řízení systému jakosti, odpovídající současným evropským normám. Plánovaná životnost našich plastových oken a plastových dveří je řádově mnoho desítek let. přesto, že se z hlediska funkce nejedná o složitý výrobek, je zapotřebí z Vaší strany o zabezpečení několika oblastí, které Vám pomohou při správném zacházení s výrobkem a při náležité údržbě a péči o něj, Jsme přesvědčeni, že několik minut, věnovaných prostudování tohoto návodu se Vám vrátí v podobě spokojenosti a bezstarostnosti při jeho užívání. Následují soubor ke stažení je z naší strany součástí komplexní péče o zákazníka.

Více v dokumentu "Návod na obsluhu a údržbu oken a dveří" adobe_reader.gif